از کتاب هایی که می خوانم ...
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- ۱۳٩۳/٢/٢٩

خدمات ناصرالدین شاه بر سیر تحول عکاسی در ایران : 

عکاسی مستند

ترویج اصول عکاسی و توجه به آموزش این فن در ایران 

ایجاد اولین عکاسخانه عمومی ایران 

ابداع لقب عکاس باشی

عکاسی از زنان 

پایه گذاری نوشتن شرح عکس 

توجه به گسترش دانش نظری و فنی ، تالیف و چاپ کتابهای مربوط به عکاسی 

گزارشهای تصویری

 

ناصرالدین شاه عکاس / محمدرضا طهماسب پور

- ۱۳٩۳/٢/۱٧

بعضی مادران به فرزندانی خوشبخت و قابل احترام نیاز دارند و بعضی دیگر به فرزندانی بدبخت، زیرا در غیر اینصورت نمی توانند مهربانی مادرانه ی خویش را نشان دهند


فردریش نیچه

 

 

- ۱۳٩۳/٢/٩

خوان گونزالو که در یک کشتی تحقیقاتی در یکی از بنادر یونان حضور داشت متوجه ناراحتی کاملا آشکار دلفین ماده ای  شد. این دلفین بارها و بارها نوزادی را که به نظر می رسید بچه خودش باشد با کمک باله ها و بینی اش از چشم مردم و جریان عادی آب دور می کرد. حرکت حیوان گونه ای بود که گویا به نوزادش ضربه می زند تا حرکت کند ولی فایده ای نداشت ، بچه مرده بود .جسد بچه دلفین مرده به علت قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب به سرعت در حال فساد بود و دلفین مادر گاه گاهی تکه های جدا شده از جسد را جا به جا می کرد . وفتی دلفین مادر همین کار را در روز دوم هم ادامه داد گونزالو و همکارانش در قایق نگران شدند، چون این دلفین غذا هم خوب نمی خورد و نخوردن غذا به صورت طبیعی برای سلامت حیوان مضر بود. کم کم سه دلفین دیگر هم به این جفت نزدیک شدند ، ولی هیچ کدام مزاحم رفتار دلفین مادر نشدند و حتی با آنها همراهی می کردند. 

گونزالو که یک زیست شناس در موسسه تحقیقاتی "تتیس" در میلان ایتالیاست از زمانی که ناظر این صحنه بود ، تصمیم گرفت هیچ وقت از جسد نوزاد حیوانات برای کارهای تحقیقاتی اش استفاده نکند. 

 

وقتی حیوانات گریه می کنند / دانشمند/ اردیبهشت 93 

- ۱۳٩۳/٢/۸

خطای رایجی است که مردم عشق را بالاتر از دوستی می نشانند و آن را در حکم امری کاملا متفاوت می نگرند. عشق تنها زمانی والا و ارزشمند است که دربر دارنده دوستی ای باشد که بتواند بازتولید شود. با عشق به شیوه معمول، اگر به دوستی منجر نشود فقط می توان لقمه بخور و نمیری به زندگی داد و دست به سرش کرد.

برتولت برشت

 

کتاب هایی را که خوانده ام مانند غذاهایی که خورده ام به یاد نمی آورم ، با این همه همان ها مرا ساخته اند. (امرسون)
کدهای اضافی کاربر :